Beef z koronawirusem #hot16challenge2, czyli siepomaga tak, jak się umie, a że jest się komikiem to się nie zginie w tłumie! [vol. 1]

Nic tylko by we internetach siedzieli – młodzi i starzy, aby oglądać artystów-przedstawicieli branż wszelkich, w zmaganiach z czelendżem polegającym na zarapowaniu własnych szesnastu wersów, celem zachęcenia do zrzutki na pomoc medykom. Nic dziwnego, bowiem to turbo-ciekawe, jak sobie poradzili w tej osobliwej stylistyce, albo co mają do powiedzenia osoby, które w żaden sposób nie kojarzą się z „estradą”. A wbrew pozorom to więcej niż clickbaitowa zabawa, której efekty przysporzyły tysięcy wyświetleń nawet najbardziej randomowym postaciom polskiego jutuba! Historia zaczęła się już sześć lat temu, gdy #hot16challenge stało się popularnym wyzwaniem między artystami, w którym raperzy i muzycy nominowani do akcji musieli nagrać 16 wersów w 72 godziny. Po ukończeniu artysta wyznaczał 4 kolejne osoby do wykonania zadania. W 2020 roku zasady są te same, jednak zasadniczą różnicą jest bardzo konkretny cel akcji – zbiórka na walkę z koronawirusem, który (umówmy się) nieźle pokrzyżował plany wszystkim obywatelom Polski.

Na dzień 3 czerwca nominowanych było 4 098 osób z 11 krajów, zebrano 3 507 944 złotych na służbę zdrowia i uzyskano w sumie 411 milionów wyświetleń na YouTube! Oczywiście zaproszenia do „beefu” nie ominęły naszej branży komediowej, dlatego postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu, w dwóch artykułach, wszystkie wykony – kabareciarzy, komików i wszelkiej maści solistów… dla potomnych! Lecimy z #hot16challenge2 [vol. 1]!