Humor jest takim samym środkiem wyrazu jak grafika

Wiele osób widziało w ostatnich dniach obrazy znanych mistrzów, na których pewien artysta wprowadził postaci policjantów, którzy wypisują mandaty bohaterom słynnych płócien. Prace te udostępniono na samym tylko Facebooku ponad 20 tysięcy razy w ciągu pierwszych 48 godzin. Projekt „Kwarantanna dzień 32” pokazywano w telewizji, prasie i magazynach internetowych. Ale nikomu jeszcze nie udało się porozmawiać „na żywo” z ich autorem. Kim jest? 

To Jarek Kubicki – grafik, malarz, fotograf i dyrektor kreatywny. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Gdyni oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Wzornictwa Przemysłowego). Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w dziedzinach designu i reklamy za projekty takie jak Beksinski.pl, Rumours About Angels i innych. Przez wiele lat związany z branżą reklamową, w której pełnił funkcje art i creative directora w takich agencjach reklamowych, jak VML, Y&R, Engine, Red8 czy Firefly Creation, a pełną listę klientów można znaleźć w jego portfolio komercyjnym. Na swoim koncie ma projekty wielu stron internetowych, współpracę z wieloma firmami, wzory przemysłowe, okładki książek i albumów muzycznych. 

Brał udział w wielu zbiorowych wystawach oraz kilku indywidualnych, w Polsce jak i poza granicami kraju (Niemcy, Belgia, Węgry, Wielka Brytania, Rumunia). Jest także autorem wielu publikacji (m.in. Adobe Creative Newsletter, BranD Magazine [Japonia], Practical Photoshop Magazine, E-Volved Magazine). Jego prace znalazły sie w takich wydawnictwach, jak Advanced Photoshop (Worldwide), „New visionaries in 21st century photography” (UK), Rebranding (Chiny), „Imagine the Imagination, New visions of surrealism” (Francja/Niemcy), Suspense Magazine (USA), „Artysta i Sztuka”. 

Dlaczego powstał cykl „o policjantach”? Co Kubickiego śmieszy prywatnie? Co powoduje w Nim chęć kreacji? Jaki był Zdzisław Beksiński? To wszystko i wiele więcej naszym wywiadzie oraz na stronach artysty: 

https://kubicki.info/
https://www.artstation.com/kubicki
https://www.facebook.com/jarek.khaal.kubicki/ 

Nina Giba

Polecamy także:

mini_lanyponiedzialek

Kabaret Młodych Panów nie leje wody, ani siebie żurem

za-ratowanie-polakow-od-grzechu-niemyslenia

Za ratowanie Polaków od grzechu niemyślenia

miniaturkaman

Sztuka sprzeciwu, albo żuczek kontra Wojciech Mann

Witaj w świecie treści, które przybliżą Cię do ulubionych gatunków rozrywki i artystów, którzy je prezentują. Szukasz wywiadów, filmów, zdjęć, zakulisowych treści? Interesują Cię premiery, zapowiedzi, recenzje, kalendarz dobrych eventów? Wszystko to znajdziesz u nas. Comedy.pl to wiele uśmiechu w jednym miejscu.

Chcesz pierwszeństwa do ekskluzywnych informacji na temat rozrywki i artystów? Zostaw nam swój adres, aby nic Cię nie ominęło. Dołącz do tych, którzy wiedzą więcej i bawią się lepiej!

© 2020 Comedy.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone